اطلاعات فنی

لیست مقالات این گروه :

:: نماهای ماندگار
  
نماهای ماندگار

نماهای ماندگار :

هنر و آثار باستاني بازتاب زحمات ، تلاش و حاصل زندگي انسانها و بخش بزرگي از تمدن جوامع بشري را تشكيل مي دهد . بررسي و شناخت و از همه مهمتر حفظ آن بسيار مفيد و ضروري است . لذا بايد محصولات هنري و آثار باستاني را به عنوان آثار گرانقدر بشري قلمداد كنيم چرا كه اين آثار غير قابل تكرار در تاريخ هستند . امروزه به منظور حفظ و ماندگاري بناهاي مهم و خاص در برابر سايش و يخبندان هاي مكرر و قابليت مصرف در تمامي شرايط اقليمي را نام برد . آجر نسوز آذرخش علاوه بر دارا بودن تمامي خصوصيات و ويژگي هاي مذكور ، داراي تنوع در رنگ ، زيبايي و استحكام فوق العاده است كه آن را از آجر هاي نسوز ديگر كاملا متمايز مي سازد .

تمامي مصالح ساختماني ، نسبت به تغيير دما و رطوبت واكنش نشان داده و تعيير حجم پيدا مي كنند فشارهاي ناشي از اين تغييرات منجر به پديد آمدن چنين پديده هاي مضري در ساختمان بايد تدابيري انديشيد تا حركات ديفرانسيلي در ساختمان كاهش يابد ، البته سيستم درز هاي انبساطي تا حدودي مي تواند پتانسيل تركها و مشكلات ناشي از آن را كاهش دهد ، اما در بيشتر ساختمان ها پيش بيني دقيق و لازم كاري بسيار دشوار است كه طراحان و مجريان را در پايان و بعد از اجراي پروژه دجار مشكل مي كند .

بطور كلي اين تغييرات به خواص مصالح ساختماني كه بسيار متنوع هستند بستگي دارد ، يكي از عوامل تخريت كننده كه مصالح ساختماني را در معرض خطر قرار مي دهد رطوبت است و اين عامل آجرهاي رسي را بيشتر از ساير مصالح تهديد م كند زيرا آجر هاي رسي به آهستگي در گذر زمان و عامل رطوبت منبسط شده و اين انبساط بسيار مشهود بوده و برگشت ناپذير است ، ميزان تخريب در هر آجر به مواد خام و همچنين ميزان درجه حرارت در هنگام پخت بستگي دارد . به دليل وجود اين مشكلات ، از آجرهاي رسي نمي توان به منظور تزئين نماي ساختمان در مناطقي كه آب و هواي مرطوب و يا تغيير دماي زياد در شب و روز دارند استفاده كرد .

آجر نسوز آذرخش به دليل وجود عناصر خاص نظير AL2O3 - SIO2 در تركيبات آن و همچنين كلسينه شدن مواد خام در دماهاي بالا قبل از قالب گيري و در درجه حرارت بالا در هنگام كلسينه شدن مواد خام در دماهاي بالا قبل از قالب گيري و در درجه حرارت بالا در هنگام پخت ، محصول نهايي را با انسجام قابل توجهي در مقابل ساير مصالح نما به وجود مي آورد كه در هر شرايط آب و هايي و در مقابل هر گونه نوسانات دما و رطوبت تغيير ناپذير است و از طول عمر بالايي برخوردار بوده است و به جهت مقاوم بودن در مقابل سايش و فرسايش ماندگاري آن را ده ها برابر بيشتر از آجرهاي معمولي مي كند.

( آجرنسوزنما )


ارتباط با آذرخش

واحد فروش
Sales [ at ] Azarakhsh.ir

واحد روابط عمومی
 Info [ at ] Azarakhsh.ir

واحد حقوقی
L.D [ at ] Azarakhsh.ir

       
پشتیبانی آنلاین

مخصوص مشتریان

CD متريال محصولات

دسترسی سریع

        
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای آذرخش محفوظ بوده و هر گونه استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع ممنوع میباشد

     (در حال حاضر 127 کاربر آنلاین می باشند)

طراحی سایت ، طراحی وب سایت توسط