آجر نما، آجر نسوز، آجر نسوز نما
آجر نما، آجر نسوز نما

اطلاعات فنی

لیست مقالات این گروه :

:: برتری نمای آجر نسوز
  
برتری نمای آجر نسوز

برتری نمای آجر نسوز

تحقیق و بررسی


فهرست مطالب

1 مقدمه.

2 نمای آجری.

3 آجر نما نسوز.

4 مزایای نمای آجری


1 مقدمه

آجر به عنوان یکی از مصالح ساختمانی از دیرباز مورد استفاده بوده است و امروزه مزایای بیشمار آن باعث شده تا همچنان طراحان از این متریال در اجرای نماهای ساختمان بهره ببرند.


2 نمای آجری

یکی دیگر از انواع نماها، نماهای آجری هستند که شامل آجرهای رسی و آجرهای شیلی می‌شوند. نماهای آجر علاوه بر زیبایی، تنوع و ثبات رنگ، به دلیل ضریب انتقال حرارت پایین آجر، نقش یک عایق حرارتی و برودتی را برای ساختمان ایفا می‌کنند و درنتیجه از هدر رفتن انرژی توسط سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان جلوگیری می‌کنند. نماهای آجر بر حسب جنس و رنگ خود باعث دفع و انعکاس گرما در فصل تابستان و جذب انرژی خورشیدی و گرم شدن ساختمان در فصل زمستان می‌شوند. از جمله مصالح پرکاربرد در طراحی و اجرای نما آجر است. آجر از جمله قدیمی ترین مصالح در اجرای ساختمان ها در ایران نیز بوده و در معماری گذشته ما موارد بسیاری از بناهای باشکوه با آجرکاری های بسیار زیبا را می توان مشاهده نمود نشان از کاربردهای فراوان و زیبای این مصالح ساختمانی با ارزش دارد. در معماری کنونی ما از آجر زیاد استفاده می شود. مسئله دیگر در رابطه با کاربرد آجر دوام آن است. پایین بودن دوام آجر و کاهش کیفیت آن به مرور زمان همواره یکی از نقطه ضعف های آجر بوده است. امروزه با کاربرد آجر نسوزهای نما کیفیت و دوام قابل قبولی را می توان از نمای آجری انتظار داشت. تنوع رنگ و تنوع ابعاد آجرهای نما، اجرای طرح های متنوع نما و ساخت فضاهای حجمی و شکستگی های نما را امکان پذیر می سازد. همچنین استفاده از نماهای آجری علاوه بر انطباق با فرهنگ معماری، گام موثری در راستای رعایت قوانین محیط زیست خواهد بود. آجر به عنوان یکی از مصالح ساختمانی از دیرباز مورد استفاده بوده است و امروزه مزایای بیشمار آن باعث شده تا همچنان طراحان از این متریال در اجرای نماهای ساختمان بهره ببرند. برای نمای آجری باید از آجری که برای نماسازی تهیه می‌شود استفاده نمود این آجرها به رنگ های بهی، قرمز، ابلق و ... در بازار یافت می‌شود.


3آجر نما نسوز

این آجر از خاک رس ذوب نشدنی که داری آهک و مواد قلیائی در خاک باشد تشکیل شده است و در مقابل حرارت بسیار مقاوم است. مرغوبیت آجرنسوز بستگی بمواد اولیه آن که در چه حد آسیاب شده باشند و در چه درجه حرارتی پخته شده باشند دارد. به طور کلی مواد دیر گداز معمولا نقطه ذوب مشخصی ندارند و غالبا در یک دامنه دمایی کم و بیش باریک ، ذوب یا نرم می شوند در نتیجه به جای بیان یک نقطه ذوب مخصوص ، دمای نرم شدن اندازه گیری می شود .


4 مزایای نمای آجری

1. ضریب انتقال حرارت پایین آجر که نقش یک عایق حرارتی و برودتی را برای ساختمان ایفا می‌کند.

2. تنوع و ثبات رنگ

3. ایجاد حس نوستالژیک در یک فضای مدرن شهری

4. سرعت بالای اجرای این سیستم

منبع : چیدانه و خط معمار
ارتباط با آذرخش ، آجر نما، آجر نسوز، آجر نسوز نما

آجر نما، آجر نسوز، آجر نسوز نما آجر نما، آجر نسوز، آجر نسوز نما
آجر نما، آجر نسوز، آجر نسوز نما
واحد فروش
Sales [ at ] Azarakhsh.ir

واحد روابط عمومی
 Info [ at ] Azarakhsh.ir

واحد حقوقی
L.D [ at ] Azarakhsh.ir

   
پشتیبانی آنلاین آجر نما، آجر نسوز، آجر نسوز نما

مخصوص مشتریان آجر نما، آجر نسوز، آجر نسوز نما

CD متريال محصولات

دسترسی سریع آجر نما، آجر نسوز نما، آجر نسوز

                  © تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای آذرخش محفوظ بوده و هر گونه استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع ممنوع میباشد

     (در حال حاضر 40 کاربر آنلاین می باشند)

طراحی سایت ، طراحی وب سایت توسط