چرا آجر متریال محبوب طرفداران محیط زیست است؟

دسته :
آجر آذرخش برای طرفداران محیط زیست بهترین گزینه

آجر همان متریالی است که به خوبی توانسته توجه هر فرد با هر سلیقه‌ای را به خود جذب کند. این متریال بینظیر با ویژگی‌های منحصر به فرد خود نظرات مثبت طرفداران محیط زیست را نیز به خود جلب کرده است. در واقع آجر از نخستین انتخاب‌های این افراد است.

در صورتی که به دنبال یافتن دلایل این علاقه‌مندی هستید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید و پاسخ سوالات خود پیرامون آن را دریافت کنید.

ساخت آجر از مواد طبیعی

عنصر اصلی آجر خاک است که از فراوانترین مواد موجود در طبیعت است. به همین دلیل پروسه تبدیل خاک به آجر می‌‌تواند در زمانی کوتاه و با موادی در دسترس امکان‌پذیر باشد.

نما آجری با آجر نسوز نما آذرخش

عایق بودن

ساختمان‌هایی که در آنها آجر به کار رفته از جهت میزان مصرف انرژی، بهره‌وری بالایی دارند. همان طور که پیش‌تر در مقاله تاثیر نماهای آجری بر کاهش مصرف انرژی بیان شد، آجر ویژگی‌ “جرم حرارتی” را دارا است. این ویژگی به معنای توانایی یک ماده سنگین و متراکم در ذخیره گرما و سپس آزاد کردن تدریجی آن است.

به دلیل همین ویژگی، آجر خاصیت عایق بودن را دارا می‌باشد. به صورتی که در روزهای گرم تابستان گرما را به دام می‌اندازد و خانه را خنک نگه می‌دارد. همچنین در روزهای سرد نیز دقیقا عملکردی مشابه ایفا و خانه را گرم نگه می‌دارد. بنابراین با استفاده از یک دیوار آجری نیز می‌توان از نوسانات دمای خارج جلوگیری کرد.

قابلیت بازیافت

آجرها به دلیل دارا بودن استحکام ذاتی می‌توانند بارها و بارها مورد استفاده قرار گیرند. در بازسازی ساختمان‌ها، آجرهای به کار رفته را می‌توان مجددا در بخشی دیگر مورد استفاده قرار داد و حتی در فرآیند تولید نیز از ضایعات آن، محصولات جدیدی تولید کرد.

آجر قابلیت بازیافت دارد

بی‌نیاز بودن به مواد شیمیایی

آجرها به دلیل استحکام بالایی که دارند، با گذشت زمانی طولانی به تعمیر و نگهداری نیاز پیدا می‌کنند. در واقع تمام آنچه که برای نگهداری آن نیاز می‌باشد، تمیز کردن چند وقت یک بار آن است که حتی با آب و بدون مواد ضد عفونی کننده هم امکان‌پذیر است.

آجر به دلیل دارا بودن خواصی متمایز از سایر مصالح از رنگ‌آمیزی و موادی برای ضد آب بودن بی‌نیاز هستند. بقایای بناهای آجری هزاران سال پیش به خوبی گواه روشنی بر این امر است.

تولید حداقل زباله

آجرها محصولات پایداری هستند که در پروسه تولید بارها و بارها مورد استفاده قرار می‌گیرند و جالب اینجاست پسماندی از آنها باقی نمی‌ماند و به این طریق به محیط زیست هیچ نوع صدمه‌ای وارد نمی‌کنند.

آجر نسوز نما آذرخش انتخاب طرفداران محیط زیست

منبع: www.Pgbricks.com

تعداد بازدید : 354 بازدید
تاریخ : 1399/11/25
شماره مطلب : 6283
Share it
پرسش و پاسخ تکمیلی

نظرتان برای ما مهم است آن را با ما در میان بگذارید

 • گونا عارف زاده
  13 اردیبهشت 1400

  با سلام و وقت بخیر
  یک سوال داشتم خدمتتون ، میزان پرت آجر نما برای 1000 مترمربع آجر حدودا چقدر در نظر گرفته شود؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس سایت
   کارشناس سایت
   13 اردیبهشت 1400

   سلام و وقت بخیر خدمت شما
   پرتی آجر بسته به نوع آجر که پلاک ماشینی باشد یا رستیک دست‌ساز، متفاوت است. اما ما حدود 5 تا 10 درصد پرتی در نظر می‌گیریم.