آجر نما انگلیسی و شاموتی و تفاوت‌های آن

دسته :
آجر شاموتی و انگلیسی

آجر نما یکی از متریال بسیار پرکاربرد برای اجرای نمای ساختمان می‌باشد این مصالح پرکاربرد از قدیمی‌ترین مصالح ساختمانی است که از خاک نسوز بدست می‌آید.

دلیل پرطرفدار بودن آجر در اجرای نما مقاومت بالا، عمر طولانی، عایق حرارتی و صوتی، سازگاری با محیط زیست و قابلیت اجرا در تمامی شرایط اقلیمی آن می‌باشد. از آجر نسوز نما برای نمای داخلی و دکوراسیون، نمای خارجی ساختمان و برای اجرای کف استفاده می‌شود.

نسوز بودن آجر نما به این معنی است که تا حرارت 1200 سانتیگراد دارای مقاومت است و نباید مفهوم نادرست آتش نگرفتن برای آن در نظر گرفته شود.

آجر نسوز نما شاموتی

آجر نسوز نما شاموتی، آجری با طیف رنگی زرد تا پرتقالی می‌باشد. این آجر متشکل از خاک‌های نسوز صنعتی خصوصاً خانواده کائولین‌ها می‌باشد. در آجر نسوز شاموتی درصد آلومینا یا آلومینیوم اکسید با فرمول شیمیایی Al2O3 نسبت به سایر آجرها بیشتر می‌باشد؛ و این موضوع موجب گردیده درجه مقاومت این نوع آجرنما نسوز در برابر حرارت بیشتر شود یعنی درجه نسوزندگی بالاتری داشته باشد.

آجرنما نسوز شاموتی آذرخش در انواع آجر رستیک، آجر نسوز نما پلاک و آجر نسوز نما مدرن و در ابعاد متنوع تولید و به بازار عرضه می‌گردد.

اجر شاموتی

آجر شاموتی نسوز رستیک AR19

آجر نسوز نما انگلیسی

این نوع رنگ آجر نسوز نما در طیف رنگی قرمز تیره و جگری می‌باشد که به آن آجر نسوز نما قرمز انگلیسی یا به اختصار آجر انگلیسی می‌گویند. رنگ قرمز نیز در این نوع آجرها به دلیل وجود میزان اکسید آهن ( Fe2O3 ) بیشتر در آن می‌باشد که هر چه این ترکیب معدنی بیشتر در خاک نسوز موجود باشد سبب می‌شود رنگ آجرنسوز نما قرمز بیشتر و نزدیک قهوه ای گردد.

آجر نسوز نما انگلیسی زیبایی بی نظیری را به ساختمان می‌دهد و با توجه به رنگ خاصی که دارد در دکوراسیون داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آجر قرمز آذرخش

آجر نسوز نما قرمز انگلیسی پلاک AP29

آجر نما انگلیسی و شاموتی چه تفاوت‌های دارد ؟

برای انتخاب یک نوع آجرنما باید به مواردی همچون نوع نمای ساختمان و رنگ بندی آن، سلیقه افراد، قیمت آجر نسوز نما و میزان دوام آجر توجه نمود.

  • همانطور که در بالا نیز اشاره شد چنانچه دوام آجر دارای اهمیت است بهتراست از آجر شاموتی استفاده شود؛ بطور مثال آجر شاموتی برای جاهای خیلی گرم و یا موارد دکوراتیوی همچون آجر شومینه مناسب می‌باشد.
  • آجر انگلیسی با توجه به قیمت مناسب‌تری که نسبت به آجر شاموتی دارد مورد استقبال قرار می‌گیرد.
  • اگر زیبایی مد نظر شما است می توانید از آجر نما انگلیسی با رنگ‌بندی خاص و جذابش استفاده نمایید.
  •  آجر نسوز نما انگلیسی برای ساختمان‌ها با نمای رسمی‌تر و مدرن‌تر انتخاب می‌شود.
تعداد بازدید : 82 بازدید
تاریخ : 1403/03/07
شماره مطلب : 11221
Share it
نظرات، پیشنهادات و انتقادات

نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.